Стефанос Циципас се класира за третия кръг на тенис турнира

...

Успешно начало за Циципас във Вашингтон

Стефанос Циципас се класира за третия кръг на тенис шампионата във Вашингтон след триумф над Томи Пол в два сета – в обособените елементи 6-3, 7-5 за към 1 часа и 30 минути игра.

Гъркът се нуждаеше от единствено един пробив в първия сет, с цел да поведе в резултата, само че във втората част предстоеше същинска борба. Представителят на домакините бе този, който стигна първи до брейк, и то за 5-3, само че след това загуби подаването си при личен сервис за 1-1 сета. Това, като че ли, срина душевен американеца, който сдаде и идващите три гейма, а с това и мача на своя гръцки противник.

Така Циципас, въпреки и мъчно, стигна до трети кръг, където ще се изправи против австралиеца Джордан Томпсън, надиграл в три тежки сета Ян-Ленард Щруф от Германия. Напред не престават още Джон Иснър, Феликс Оже Алиасим, Милош Раонич, Питър Гойовчик, Ник Кирьос и Йошихито Нишиока, отстранил Давид Гофен. /БГНЕС