Стефанос Циципас се класира за осминафиналите на тенис турнира от

...

Циципас сломи трудно французин на старта в Хале

Стефанос Циципас се класира за осминафиналите на тенис шампионата от сериите АТП 500 в немския град Хале, откакто реализира сложен триумф над Бенжамен Бонзи в три сета – в обособените елементи 7-6 (1), 1-6, 6-3, за близо два часа игра.

Първата ракета на Гърция поведе в резултата след ужасно извършен тайбрек, в който дръпна на бърза ръка с 6-0 точки и до края му загуби единствено една, с цел да се приближи на сет от крайния триумф. Френският му конкурент обаче, 52-и в международната класация, отвърна с чудесна игра и проби подаването на втория в схемата цели три пъти против един брейк в сервис геймовете си, с цел да изравни частите. В третата обаче класата и опитът на Циципас си споделиха думата и той дочака своя момент в четвъртия гейм, който направи и единствения пробив в сета, оказал се задоволителен за успеха.