Стефанос Циципас от Гърция стартира с победа при дебютното си

...

Циципас стартира с победа на Финалния турнир на АТП в Лондон

Стефанос Циципас от Гърция започва с победа при дебютното си присъединяване във Финалния шампионат на АТП на осемте най-хубави през сезона в Лондон.

Поставеният под номер 6 Циципас надви със 7:6(5), 6:4 над четвъртия в схемата Даниил Медведев (Русия), който също дебютира в конкуренцията, след 102 минути игра в първия мач от група "Андре Агаси ".

Гъркът сервира доста солидно, като завоюва 88 % от точките при вкаран първи сервис (39 от 44) и не даде нито една опция на пробив на противника.

Той взе първия сет в оспорван тайбрек след две следващи точки, а във втората част съумя да осъществя единствен брейк за 5:4, след което затвори мача при личното си подаване.

Така Циципас записа първи триумф против Медведев в шестата среща посред им, а руснакът не съумя да запише 60-а победа за сезона.

В другия дуел от групата довечера лидерът в международната класация Рафаел Надал ще играе против защитаващия купата си Александър Зверев (Германия).