Старши треньорът на Рилски спортист Людмил Хаджисотиров е убеден, че

...

Людмил Хаджисотиров: Серията едва сега започва

Старши треньорът на Рилски състезател Людмил Хаджисотиров е уверен, че тимът му няма да се даде без пердах и ще отиде в Пловдив, с цел да изравни резултата в четвъртфиналната серия против Академик. Таки вечер самоковци позволиха ненадейно проваляне със 76:79 на собствен терен, като по този метод предадоха домакинското си преимущество и към този момент са изправени до стената.
 Първата сензация в плейофите на НБЛ е реалност Първата сензация в плейофите на НБЛ е реалност
„ Смятам, че започнахме доста добре дуела и натрупахме преднина от 11 точки, която обаче доста елементарно през второто полувреме, с мека отбрана и няколко доста неприятни набези и им позволихме да се върнат в мача, а обстановката беше такава, че да ги пречупим и да вдигнем разликата. Те играят без безспорни никакво напрежение. Ние сме любимците, те имат положителни играчи и играят без никакво напрежение. Вкараха няколко лесни тройки, които им дадоха убеденост и мача се завърза. Взеха и няколко значими битки, а ние през второто полувреме играхме под равнището си. Имахме играчи, които са длъжници, само че считам, че ще играят по-добре в идващия мач, тъй като серията въобще не е свършила. Серията едвам в този момент стартира. Загубили сме един мач, само че серията се играе до две победи, тъй че отиваме в Пловдив, с цел да върнем серията в Самоков “, безапелационен е Хаджисотиров.