Стадион "Уанда Метрополитано" в Мадрид ще приеме на 1 юни

...

Английски финал в Шампионската лига

Стадион "Уанда Метрополитано " в Мадрид ще одобри на 1 юни британски край в Шампионската лига. Единн против различен ще застанат Ливърпул и Тотнам. Това стана допустимо откакто Тотнъм в профил инфарктно шлагера на сезона Аякс с 3:2 като посетител и общ резултат 3:3. ВНа реванша в Амстрердам домакините поведоха преди почивката с голове на Де Лихт и Зиеш. Бразилецът Лукас Моура обаче направи хеттрик през второто полувреме и прати Тотнъм на финала с 3:3, само че повече голове на непознат терен. Последното попадение за тима на Маурисио Почетино падна в 6-ата минута на добавеното от съдията време. За Тотнъм това е първо присъединяване на финала в Шампионската лига в 137-годишната история на клуба. Тимът от Лондон е първия дебютант стигнал край в шампионата след Челси 2008. Тогава Челси загуби след дузпи борбата за купата от Манчестър Юнайтед. За воденият от Тен Хаг тим на Аякс остана удовлетворението, че стигна до полуфинала след прекосяването на 3 квалификационни кръга и премахване на осминафинала на Реал Мадрид, а на четвъртфинала на Ювентус.
Източник: standartnews.com