Сребърният медалист РБ (Лайпциг) допусна малко очаквана домакинска загуба с

...

Завесата в Бундеслигата се спусна с поредна футболна драма

Сребърният медалист Република България (Лайпциг) позволи малко предстояща домакинска загуба с 2:3 от Херта (Берлин) в последния мач в Бундеслигата за 2017 година. Това е четвърти следващ дуел за “червените бикове” без триумф, поради което те даже изпаднаха от тройката. От всичко това най-щастливи са в Байерн (Мюнхен), тъй като по този начин баварците ще зимуват на 11 точки пред втория Шалке 04.

Лайпциг нямаше никакъв шанс, тъй като още от седмата минута играеше с човек повече, само че без значение от при започване на втората част към този момент изоставаше с 0:3. Гостите от Берлин демонстрираха отлична успеваемост и нанизаха три попадения от може би първите си три благоприятни условия.

Бившият нападател на Разенбалшпорт Дейви Зелке вкара още в 5-ата, само че секунди по-късно съотборникът му в центъра на отбраната Джордан Торунарига получи пряк червен картон, откакто препъна устремилия се самичък против вратаря Тимо Вернер.

Домакините потеглиха да нападат с всички сили и даже удариха една греда, само че в 31-ата минута бяха осъдени от Саломон Калу при статично състояние - 0:2.
45 minutes of #Bundesliga action is all that remains in 2017

— Bundesliga English (@Bundesliga_EN) December 17, 2017

Зелке повиши на 3:0 в 51-ата за смут на локалните ентусиасти, а настрана и той един път стреля в гредата.

Но както стана съвременно напоследък в Бундеслигата, подобен резултат надалеч не означаваше завършек на интригата. Лайпциг понижи посредством капитана си Вили Орбан в 68-ата минута, а в 90-ата различен от бранителите - Марсел Халстенберг, беше прецизен за 2:3 и драмата беше налице. В добавеното време Република България имаше разполагаем две-три офанзиви, само че в тях не съумя да стигне до точката.

Така успеха “отлетя” за Берлин, с което Херта се изкачи до десета позиция.
Goals in Germany this weekend!

Bundesliga: 36 goals in 9 games
Premier League: 25 goals in 9 games
Ligue 1: 22 goals in 9 games
Serie A: 20 goals in 9 games#BundesligaGoals pic.twitter.com/Ryc8U3xIyH
— DW Sports (@dw_sports) December 17, 2017

И за двата състава това беше финален дуел за есента, защото те към този момент отпаднаха от Купата на Германия.

Вторият полусезон в Бундеслигата започва на 12 януари.

СТАТИСТИКА

КЛАСИРАНЕ Бундеслига 17 кръг, неделя 17 декември  Република България (Лайпциг) 2:3краен резулат  Херта (Берлин)