спечели лондонското дерби срещу с 2:0 и нанесе пета поредна

...

Брентфорд нанесе пета поредна загуба на Уест Хам

завоюва лондонското дерби против с 2:0 и нанесе пета поредна загуба като посетител на Уест Хам в мач от 32-ия кръг на. Точни за отбора на Томас Франк бяха Брайн Мбемо (48’) и (64’) през втората част. Домакините изнесоха мощен мач и държаха самодейността съвсем от самото начало и не оставиха изключително доста шансове на своя съперник, въпреки през първата част двата отбора да не съумяха да застрашат съществено всяка една от двете порти. “Пчеличките ” съумяха да открият резултата в самото начало на второто полувреме, когато след тъч Айвън Тони се изтегли в по-задна позиция и изведе по отличен метод Брайън Бемо в наказателното поле и той прати топката в мрежата за 1:0.

Голмайсторът можеше да означи и второ попадение в 63-ата минута, когато той още веднъж бе изведен зад тила на защитата на “чуковете ”, само че той път реагира чудесно и съумя да пресече в последния миг подаването. Това се случи минута по-късно, когато се получи замяна на местата сред двамата играчи на върха на офанзивата на по отношение на първия гол и този път Бемо получи в накаазателното поле и с едно допиране прати към своя сътрудник, който с глава се разписа за 2:0.

Уест Хам продължава да заема шестото място в класирането с 51 точки, а “пчеличките ” са 13-и с 36.