Спартак (Варна) записа първия си успех в елитното ни футболно

...

След 13 години чакане: Спартак Варна с първа победа в елита

Спартак (Варна) записа първия си триумф в елитното ни футболно състезание през този сезон. Това е и първа победа за " соколите " е елитната група от 13 години насам.

Важната победа пристигна в 11-ия кръг на Първа лига против Ботев (Пловдив) след 3:2 против “канарчетата ”, които също са на дъното в класирането. И петте попадения паднаха през втората част на дуела, който се игра при високи температури на въздуха на стадион “Спартак ” във Варна.

Резултатът откри Божидар Васев в 47-та минута – 1:0. Мохамед Брахими си означи автогол в 52-та минута за 2:0. Гостите осъществиха след дузпа в 57-та минута, зад топката застана Антоан Бароан и не сгреши – 2:1. В 64-та минута Руменов даде още преднина за “соколите ” за 3:2. В добавеното време на второто полувреме, гостите съумяха да отбележат още един гол след добавка при отсъдена дузпа. Точен за 3:2 бе Елвис Ману в 94-та минута.

Първото по-опасно състояние пристигна в 6-ата минута посредством Антоан Бароан, който съумя да се откъсне от отбраната на “соколите ”, стреля, само че около вратата.

В 17-ата минута “соколите ” проведоха офанзива отдясно, която приключи с центриране към Ромееш, който шутира от воле, само че в навън. Секунди по-късно Херман насочи мощен удар отблизо разстояние към вратата на Дичевски, който обаче мазета с една ръка, топката се удари в напречната греда и излезе в корнер.

В 28-ата минута Етоо лиши топка в центъра на терена, доближи до границите на вратата, само че ударът му излезе високо над напречната греда.

Десетина минути преди края на първата част Рабей навлезве в наказателното поле на “соколите ”, стреля, само че Дичевски улови.

Към края на полувремето на два пъти Ботев имаше опция да означи. Първо, в 43-ата минута Ману комбинира с Брахими, който насочи удар по земя само че топката срещна крайник на защитник от Спартак и излезе в корнер. След центрирането последва безредие и удар на Ману, който влезе във вратата на Дичевски, само че голът бе анулиран от основния сдия, откакто реши, че Виктор Генев е направил нарушаване секунди по-рано.

В даденото от рефера двеминутно продължение Генев центрира отляво, Бароан се извиси над всички и с глава изпрати топката в напречната греда.

Второто полувреме стартира с превес за “соколите ”, които съумяха да стигнат до първото попадение в срещата две минути след началото му посредством Божидар Васев след асистенция на Здравко Димитров.

Атаките към вратата на “канарчетата ” продължиха. В 52-ата минута Виктор Митев центрира от директен свободен удар. Топката доближи до наказателното поле, където с нея игра Мохамед Брахими с глава, само че вместо да почисти, тя влезе в мрежата на Ханкич. След този автогол преднината на “соколите ” се усили на 2:0.

Пет минути по-късно Будинов фаулира Брахими в наказателното поле. Главният рефер Георги Иванов отсъди дузпа, която осъществя Антоан Бароан за 2:1.

Джеймс Етоо нацели напречната греда в 68-та минута и изпусна опцията да изравни резултата.

В 64-та минута домакините проведоха контраофанзива, Здравко Димитров доближи до топката напред наоколо до корнера, съумя да пропука отбраната на Ботев и да асистира на Руменов, който с хубав шут наниза трети гол за “соколите ”.

Спартак (Варна): 21. Дичевски, 19. Борисов, 27. Димов, 51. Будинов, 11. Митев, 8. Климентов, 77. Руменов, 30. Васев, 33. Димитров, 14. Ромееш, 6. Моура

Резерви: 67. Християн Христов, 3. Ибрям Ибрям, 24. Лиандро Мартис, 10. Янчо Андреев, 2. Велислав Боев, 9. Мехмед Сабри, 27. Денис Баланюк

Старши треньор: Тодор Киселичков

Ботев (Пловдив): 13. Ханкич, 2. Херман, 4. Генев, 6. Мертенс, 7. Брахими, 11. Бароан, 15. Етоо, 18. Супрайен, 22. Рабеи, 28. Ману, 44. Пунчец

Резерви: 1. Георги Аргилашки, 9. Мартин Секулич, 10. Емануел Току, 14. Бисер Бонев, 17. Николай Минков, 23. Димитър Тонев, 24. Джаспър Ван Хертъм

Старши треньор: Желко Копич
Източник: moreto.net