Спартак (Варна) отстъпи с 2:3 като гост на софийския Локомотив

...

Малшанс и ВАР попречиха на Спартак да си тръгне поне с точка от гостуването си на Локомотив в София

Спартак (Варна) отстъпи с 2:3 като посетител на софийския Локомотив в мач от 8-ия кръг на efbet Лига при дебюта на треньора Тодор Киселичков. " Соколите " обаче сигурно не заслужаваха да изгубят, а можеха даже и да завоюват, само че шансът не беше на тяхна страна. Освен това варненци можат да имат искания към рефера, а и в2 или 3 обстановки ВАР се намеси в интерес на Локомотив.

В 25-ата минута Димитър Митков се разписа с глава след центриране на Симеон Славчев. Само пет минути по-късно обаче Румен Руменов изравни в дебюта си за " соколите ", пращайки топката сред ръцете и краката на Александър Любенов. Минута преди края на постоянното време на първото полувреме Антонио Вутов още веднъж даде задатък на Локо София след страховит удар от към 20 метра. В 52-ата минута Спартак Варна за повторно в мача изравни, откакто Божидар Васев засече с глава центриране на Виктор Митев.

В 73-ата минута домакините имаха искания, че Цветан Илиев е играл с ръка пред наказателното поле при удар на Вутов. Съдията Кристиян Колев уточни играта да продължи. " Соколите " направиха бърза контраофанзива, при която Здравко Димитров нахлу в наказателното поле. Там Божидар Кацаров се хвърли на шпагат, като крилото на гостите се строполи на терена, претендирайки за дузпа. Реферът обаче реши, че Димитров е симулирал и му сподели жълт картон, който беше втори подобен за него и му бе показан червен картон.  Съдията обаче бе извикан от асистентите си и отиде да преразгледа обстановката с ВАР за евентуална дузпа. Решението на Колев бе изключително, защото той анулира аления картон на футболиста на варненци, само че не отсъди дузпа в тяхна изгода, а отсъди директен свободен удар за Локо София за обстановката с Илиев и Вутов.

В добавеното време Локо София опита да притисне варненци. Вместо това, в 7-ата минута на добавеното време се стигна до контраофанзива за гостите, при която Ромееш Ивей изведе Илкер Будинов самичък против Любенов, само че вратарят на Локо София направи жизненоважно избавяне в обстановка един на един. Топката бе пратена в половината на Спартак, като в наказателното поле на гостите Митков падна след прикосновение с Дичевски.

Първоначално съдията не отсъди нищо, само че по-късно играта бе спряна за нова основна интервенция на ВАР. Той още веднъж бе извикан да гледа обстановката самичък. Така в 101-ата минута бе отсъдена дузпа за Локо София. Зад топката застана Димитър Митков, който в 102-ата минута с праволинеен удар вкара за Локо София - 3:2.

В идващия кръг Спартак Варна ще одобри ЦСКА край морето.

Стартови сформира:

Локо Сф: 24. Александър Любенов, 21. Камен Хаджиев, 13. Селсо Рапосо, 33. Алан Диас, 26. Красимир Милошев (к), 4. Мики Орачев, 8. Симеон Славчев, 44. Божидар Кацаров (85` - 89. Матеус Дуарте), 39. Антонио Вутов, 45. Димитър Митков, 70. Димо Бакалов (64` - 9. Илия Димитров)

Резерви: 1. Дамян Дамянов, 10. Валентин Николов, 22. Ивайло Найденов, 9. Илия Димитров, 89. Матеус Дуарте, 15. Лука Иванов, 18. Християн Чипев

Старши треньор: Станислав Генчев

Спартак Вн: 21. Иван Дичевски, 19. Никола Борисов, 3. Ибрям Ибрям, 23. Проспер Менди, 51. Илкер Будинов, 8. Ивайло Климентов (90` - 22. Сами Ел Анаби), 77. Румен Руменов, 11. Виктор Митев (83` - 2. Велислав Боев), 30. Божидар Васев, 7. Георги Бабалиев (57` - 17. Цветан Илиев), 33. Здравко Димитров (90` - 14. Ромееш Ивей)

Резерви: 67. Християн Христов, 2. Велислав Боев, 45. Даниел Начев, 9. Мехмед Сабри, 17. Цветан Илиев, 14. Ромееш Ивей, 22. Сами Ел Анаби

Старши треньор: Тодор Киселичков

Съдия: Кристиян Колев

Жълти картони: Красимир Милошев, Симеон Славчев (Л); Здравко Димитров, Цветан Илиев, Иван Дичевски (С)