Спартак разби с 4:1 Родопа Смолян в мач от 10-

...

Спартак разгроми Родопа за нова победа

Спартак разруши с 4:1 Родопа Смолян в мач от 10- ти кръг на Югоизточна трета лига.
Прочетете още
Гладиаторите изиграха две радикално разнообразни полувремена.

През първата част гостите поведоха в 11` с гол на Теодор Стефанов, който се възползва от недоразумение сред отбраната и вратаря на Спартак и с параболичен удар откри резултата.

В 38` Михаел Кисьов се оказа самичък против вратаря Мильотев, само че младия пазач се намеси чудесно и избави вратата си от второ попадение.

До края на полувремето Спартак отговори с два удара на Маргаритов, като при единия от тях вратарят Дафовски съумя да избие влизащата под горната греда топка.

През второто полувреме играчите на Данаил Бачков бяха радикално преобразени и за 45 минути смачкаха отбора на Родопа.

В 51` Йълмаз Сюлейман нахлу в наказателното поле, мина през двама бранителя и със мощен удар под плонжа на Дафовски изравни резултата.

Само 6 минути по- късно Спартак повече в резултата откакто Васил Стойчев се възползва от неточност на Стефан Киков и от дребното наказателно поле вкара за 2:1.

Миро Радев можеше да повиши резултата, само че страхотния му удар от въздуха мина на сантиметри от вратата.

В 71` младия голмайстор на Спартак се възползва от неточност в отбраната на Родопа в вкара за 3:1.

В 82` след страхотна композиция Давор Илиев откри с пета Мирослав Радев, който с пета оформи крайното 4:1.

Така след 10 изиграни мача Спартак е с 18 точки на 7- мо място в класирането, а в идващия кръг на 8 октомври, събота, гостува на Борислав Първомай.

Спартак: Петър Мильотев, Александър Стойчев (Георги Йотовски), Радослав Влашев (Цветан Вълчинов), Кръстьо Милев, Даниел Спасов, Йълмаз Сюлейман, Антон Маргаритов (Тодор Тимонов), Кирил Георгиев (Димитър Милчев), Георги Лазаров, Васил Стойчев (Давор Илиев), Мирослав Радев

Източник: trafficnews.bg