Спартак Плевен победи Академик Пловдив играят с 91:64 (26:10, 15:16,

...

Академик с втора загуба за два дни, този път в Плевен

Спартак Плевен победи Академик Пловдив играят с 91:64 (26:10, 15:16, 25:15, 25:23) в мача посред им в зала Балканстрой от мъжката НБЛ.

Плевенчани имат в актива си 4 победи и 5 загуби, като заемат шесто място в класирането, до момента в който отборът на Йордан Янков е със същия баланс и е седми.

Димитър Маринчешки бе доста потребен за Спартак и оформи нов дабъл-дабъл – 20 точки и 11 битки. Николай Стоянов добави 16, 8 битки и 5 асистенции. Максим Корниенко се разписа с 15 точки и 8 битки. Божидар Аврамов вкара 14 плюс 9 асистенции. Симеон Илиев и Ивко Ивков приключиха надлежно с по 11 и 10 точки.

Тони Гуджино бе най-резултатен за Академик Пловдив с 15 точки и 7 битки. Неманя Бешович остави против името си 13 и 5 битки. Васил Бачев и Томислав Минков останаха с по 9 точки.

Плевенчани бяха по-съсредоточени първоначално и поведоха с 15:4 след сполучливи акции на Димитър Маринчешки, Симеон Илиев и Николай Стоянов. Неточностите на гостите пък бяха осъдени от Божидар Аврамов за 26:10 в интерес на домакините след 10 минути. През втория интервал Академик започва със серия от 9-0, дело на Неманя Бешович и Томислав Минков, с цел да понижи до 19:26. Спартак отговори посредством Божидар Аврамов, Димитър Маринчешки, Максим Корниенко и Николай Маринов за 41:26.

След паузата макар опитите за понижаване на разликата от страна на Тони Гуджино и Николай Титков, Спартак държаше водачеството посредством Симеон Илиев, Божидар Аврамов и Николай Стоянов за 52:36. Домакините не стопираха дотук и употребявайки мощната си игра в нахлуване дръпнаха с 25 точки след 30 минути. През последната четвърт тимът на Тодор Тодоров не изпусна самодейността и стигна до безапелационното 91:64.

На 29 декември Академик Пловдив ще излезе вкъщи против Черноморец.
Свързани вести Академик отстъпи пред Рилецо в крепък мач вкъщи Академик удари Ямбол като посетител със мощна последна четвърт Академик си усложни ситуацията в Балканска лига след загуба от косовари Ирони Нахария още веднъж се оказа огромен залък за Академик
Източник: marica.bg