След три срещи без успех тимът на Щутгарт напомни за

...

Атомното нападение на Щутгарт разкъса Аугсбург

След три срещи без триумф отборът на Щутгарт подсети за мощните си изяви от есента, отнасяйки Аугсбург с 4:1 като посетител в дуел от 15-ия кръг на Бундеслигата. Новаците в елита демонстрираха играта, с която преди месец вкараха пет гола на Борусия в Дортмунд.

Аржентинският национал Николас Гонсалес вкара първото попадение от дузпа в 10-ата минута, а в 29-ата Силас Вамангитука удвои след ювелирна контраофанзива.

Баварците, които удариха греда при 0:1, се върнаха в дуела секунди след подновяването на играта за второто полувреме, когато Марко Рихтер се разписа на празна врата - 1:2. По-късно в срещата обаче същият този Рихтер небрежно си изкара два жълти картона и на процедура “уби” очакванията на своите за някакъв поврат.

В 61-вата Гонсало Кастро повиши на 3:1 за Щутгарт, като в началото попадението не беше прието, само че ВАР сподели, че засада няма.

В 82-ата резервата на “швабите” Филип Фьорстер пропусна на празна врата, само че пет по-късно друга от промените - Даниел Дидави, сподели по-точен мерник и резултатът набъбна на 4:1.