След 17 години „Левски“ и ЦСКА отново ще играят финал

...

След 17 години: „Левски“ и ЦСКА отново играят финал за Купата на България, ученик стана герой за „сините“ срещу „Лудогорец“

След 17 години „ Левски “ и ЦСКА още веднъж ще играят край за Купата на България. „ Червените “ съумяха да отстранят Славия след дузпи, а „ сините “ отстраниха първенците в шампионата „ Лудогорец “ на полуфиналите. Последно купата се решаваше с безконечното дерби през 2005 година, когато „ Левски “ завоюва с 2:1 против ЦСКА.

17-годишният възпитаник Пламен Андреев, който пазеше за отбора на „ сините “, се трансформира в воин на полуфинала против „ Лудогорец “ с блестящи спасявания. В първия мач „ Левски “ победи първенците с 2:3 в Разград. Уелтон от „ Левски “ вкара на „ Герена “ още в третата минута във втория мач, който се игра през днешния ден пред претъпкани трибуни. Вместо обаче треньорът на столичани да затвори играта и да пази резултата, Станимир Стоилов избра друга тактичност и прати момчетата в офанзива. „ Сините “ можеха да решат изхода на мача още в първото полувреме, само че пропуски на домакините оставиха интригата до края на срещата. Двата отбора играха пред препълнения стадион " Георги Аспарухов ". Агитката на " Лудогорец " беше едвам от към 30 души. Финалът сред " Левски " и ЦСКА ще се играе на 11-и май.
Източник: faktor.bg