Славия победи като гост Пирин Благоевград с 5:2 в среща

...

Как Славия пречупи Пирин в края?

Славия победи като посетител Пирин Благоевград с 5:2 в среща от втората фаза за 7-14 място на Първа футболна лига. Двубоят в Благоевград предложи седем гола и напрежение до последните минути. Резултатът беше 2:2 в 90-ата минута, само че "белите " означиха три попадения в добавеното време и стигнаха до безапелационния триумф.

Само едно попадение беше маркирано през първите 24 минути. Славия откри резултата с гол от дузпа на Ивайло Димитров. Нарушението беше отсъдено поради фаул на Манол Чапов против Цветелин Чунчуков. В 35-ата минута пък попадение на Иван Минчев от Славия беше анулирано вярно поради засада. Домакините изравниха малко след началото на второто полувреме. Преслав Йорданов падна в наказателното поле и съдията Драганов уточни бялата точка. Конър Хендерсън беше прецизен за 1:1. Само седем минути по-късно Галин Иванов още веднъж изведе Славия напред в резултата с хубав удар.

Двубоят не мина и без грозни подиуми. Наставникът на "белите " Златомир Загорчич беше ударен с бутилка от трибуните, което приключи срещата за към пет минути, през които той получаваше лекарска помощ. Домакините стигнаха повторно до равенството, откакто пет минути преди края на постоянното време Флорент Боджажд беше оставен непокрит в наказателното поле и направи 2:2. В даденото от съдията 7-минутно продължение поради случая със Загорчич "белите стигнаха до три попадения.

В 91-ата минута Андреа Христов с глава още веднъж изведе гостите напред в резултата. Секунди по-късно резервата Наско Милев беше прецизен, а в 95-ата минута след контраофанзива Ивайло Димитров с второто си попадение в мача оформи крайния резултат 5:2 за Славия.