Славия и Локомотив (Пловдив) не се победиха, завършвайки 1:1 в

...

Локо Пд спаси точката в София и остана в топ 6

Славия и Локомотив (Пловдив) не се победиха, завършвайки 1:1 в дуел от междинния 29-и кръг на efbet Лига. Кристиан Добрев откри резултата в 48-ата минута, а Хорхе Сегура (87`) изравни в края на срещата.

Двата тима се намират един до различен в класирането, а разликата посред им е остана единствено една точка в интерес на гостите от Пловдив. " Смърфовете " все още заемат шестото място в класирането, а " белите " са седми.

В четвъртата минута Джовани насочи подъл удар към Светослав Вуцов, само че стражът на " белите " внимаваше и се намеси. Малко по-късно домакините изявиха искания за дузпа поради игра с ръка на Пиер Зебли, само че основният арбитър остана безгласен.

В 12-ата минута " смърфовете " проведоха доста бърза контраофанзива, която приключи с центриране към Джовани, само че бразилецът не съумя да насочи прекрасен удар с глава.

В средата на първото полувреме Георги Каракашев падна в наказателното поле на Славия, само че и този път Иво Андреев реши, че няма съображение да уточни бялата точка.

В 25-ата минута Денислав Александров прати топката във вратата на Светослав Вуцов, само че преди този момент кълбото срещна ръката му и попадението бе анулирано.

В оставащото време до почивката липсваха рискови обстановки пред двете порти и по този начин тимовете се отдръпнаха при нулево тъждество.
Вихрено започнаха второто полувреме домакините. В 47-ата минута Емил Стоев отляво настигна топката покрай аутлинията и върна чудесно по земя към Галин Иванов. Капитанът на Славия шутира мощно, само че право в ръцете на  Хоркаш.
Минута по-късно обаче Галин Иванов се реваншира с отлично прехвърляко подаване, извело Кристиан Добрев зад тила на противниковата отбрана. Младокът изненада Хоркаш с компактен изстрел в близкия ъгъл и откри резултата - 1:0. Час след началото на мача наставникът на гостите Александър Томаш извърши 4 смени едновременно. Първата беше насилствена - вратарят Динко Хоркаш получи тежка травма след нарушаване на Натан Гасама и отстъпи мястото си на ветерана Илко Пиргов. На терена се появиха още Ивайло Димитров, Джовани Трупе и Бабакар Дион.  В 72-ата минута Галин Иванов изведе на дясното крило Ертан Томбак, който пусна хитро по земя към Кристиан Добрев, чийто удар обаче ляв външен фалц мина на сантиметри от десния дирек на вратата на гостите. Малко по-късно напрежението взе връх, откакто Пиер Зебли и Емил Стоев се спречкаха в средата на терена и даже опряха главите си. Реферът обаче бързо охлади пристрастеностите с жълти картони и за двамата.  Три минути преди края домакините бяха попарени от резервата Хорхе Сегура, който се ориентира най-добре при центриране на Джовани от фал и с глава насочи топката неспасяемо в далечния ъгъл - 1:1.

В третата минута на добавеното време гостите пропуснаха да създадат цялостен поврат. Чудесна контраофанзива сложи в шах играчите в " бяло ", а Бабакар Дион изведе Джовани на отлична позиция. Бразилецът обаче стреля едва и право в стража на домакините. Снимка: sportal.bg
Източник: glasnews.bg