Слабата серия на българския национален отбор по футбол продължи със

...

10 от Черна гора победиха България с гол в последната минута

Слабата серия на българския народен тим по футбол продължи със загуба 1:2 от Черна гора в мач от квалификациите за европейското състезание през 2024 година Поражението при гостуването в Подгорица пристигна в добавеното време на дуела, като българите бяха с човек повече. С този резултат България остава на дъното в група G, като има единствено две точки в актива си.

Черна гора откри в добавеното време на първата част с гол на капитана си Стефан Савич. България действаше по-добре след почивката и игра 31 минути с човек повече поради червен картон на Игор Вуячич.

Изравнителното попадение означи Преслав Боруков, който беше прецизен в 79-ата минута. Преди това обаче България пропусна дузпа, която Кирил Десподов не съумя да вкара. В самия завършек на мача Стеван Йоветич означи втори гол за Черна гора.

Серията без победа на България към този момент е седем мача. Последният дуел, който националите завоюваха беше на 16 ноември 2022 година против Кипър като посетител.