Сирия спечели категорична победа като гост над Ливан с 3:0

...

Сирия срази Ливан за едно полувреме, скандал беляза мача

Сирия завоюва безапелационна победа като посетител над Ливан с 3:0 в мач от Група А в зона Азия. Домакините се бореха за третата позиция, която да им даде късмет за бараж, само че бяха облени със леден душ в Сайда.

Гостите откриха резултата още в 14-ата минута, когато Алаа Ал Дали осъществя с хубав удар в далечния ъгъл. Седем минути преди края на първата част Мардик Мардикян удвои преднината на Сирия с тъкмо изпълнена дузпа в долния десен ъгъл.

В заключителните минути на първото полувреме Мохамед Алмармур осъществя в близкия ъгъл и повиши преднината на отбор си.

В 70-ата минута основният арбитър Ибрахим Абдулрахман приключи срещата. Причината за това негово решение бе, че е бил хвърлен предмет от трибуните по един от помощниците му. Все отново след малко спиране срещата бе възобновена.

Двубоят се доигра, а резултатът остана неизменен и Сирия завоюва три точки, които и отреждат петата позиция с 5 пункта, до момента в който Ливан е четвърти с точка повече.