Швейцарският Базел не допусна сензация срещу кипърския АПОЕЛ (Никозия) и

...

Базел уверено напред след втори успех над кипърци

Швейцарският Базел не позволи сензация против кипърския АПОЕЛ (Никозия) и продължава на 1/8-финалите в Лига Европа.

Започнаха последните за деня мачове от 1/16-финалите в Лига Европа, продължения в Истанбул (следете тук) След 3:0 в първия мач при гостуването в Кипър, реваншът довечера се обрисуваше протоколен за швейцарския отбор, който въпреки всичко стигна до втори триумф, въпреки и с минималното 1:0. В воин за домакините се трансформира Фабиан Фрай, който се разписа от дузпа в 38-ата минута. Базел игра съсредоточено от първата минута и изцяло заслужи класирането си на 1/8-финалите в Лига Европа за първи път от четири години насам.
Базел - АПОЕЛ (Никозия) 1:0 (в първия мач 3:0)
1:0 Ф. Фрай (38)
ГЛЕДАЙТЕ МАЧА ТУК! Лига Европа 1/16 кръг, четвъртък 27 февруари  Базел 1:0краен резулат  АПОЕЛ Никозия