Швейцария победи Сърбия с 3:2 в мач от група G

...

Швейцария победи Сърбия с 3:2 и се класира на осминафиналите на Световното

Швейцария победи Сърбия с 3:2 в мач от група G на Световното състезание в Катар. По този метод футболистите на Мурат Якин заеха второто място в крайното класиране с актив от 6 точки и на 1/8-финалите ще мерят сили с Португалия.

Швейцария започва мощно и след едвам 30 секунди от началото на срещата можеше да поведе в резултата. Бреел Емболо получи пред границата на наказателното и незабавно насочи удар, който бе отразен от Ваня Милинкович-Савич, а отскочилата топка доближи до Гранит Джака, само че и той бе отхвърлен от сръбския пазач.

Хората на Драган Стойкович бързо съумяха да отговорят посредством Никола Миленкович, който засече с глава центриране от корнер, само че прати топката около дясната греда на Грегор Кобел.

В 10-ата минута Душан Тадич изведе Андрия Живкович самичък против Кобел, а мощният му удар се отби от дясната греда. Влахович бе на точното място, с цел да играе с отскочилата топка, само че още веднъж гол не падна.

Швейцария нанесе своя първи удар в 20-ата минута. Рикардо Родригес проби отляво и центрира към далечната греда, където Страхиня Павлович не се намеси добре. Топката стигна в Джибрил Соу, който подаде за Джердан Шакири, а той с компактен удар матира Милинкович-Савич.

Сърбия съумя да изравни в 26-ата минута, когато капитанът Тадич подаде в наказателното поле, където Мануел Аканджи изпусна Александър Митрович, който засече топката с глава и я прати в мрежата на Кобел.

В 35-ата минута Душан Влахович с отличен диагонален изстрел направи обрата цялостен и Сърбия към този момент имаше задатък от 2:1.

Швейцарците не се отхвърлиха и още в 44-ата минута Бреел Емболо направи 2:2, откакто бе оставен непокрит в наказателното поле.

След подновяването на играта хората на Мурат Якин демонстрираха, че разполагат с огромна класа. В 48-ата минута Шакири центрира в наказателното поле, а там Рубен Варгас отклони технично с пета към точката за дузпа, където Фройлер прониза Милинкович-Савич.

В 57-ата минута Емболо направи сериозен пропуск от дребното наказателно поле, само че повторенията демонстрираха, че нападателят е бил и в състояние на засада.

Сърбите сътвори отлична опция в 61-ата минута, когато резервата Лука Йович подаде към Тадич, а той прати топката над напречната греда.

В 65-ата минута сърбите имаха искания за дузпа против Митрович за задържане от Фабиан Шер, само че основният арбитър от Аржентина даде знак играта да бъде възобновена.

В 82-ата минута Швейцария си завоюва фаул пред наказателното поле. Мануел Аканджи се нагърби с осъществяването, а ударът му мина настрана от задачата.

Минута преди края на постоянното време Кристиан Фаснахт бе изведен самичък против Милинкович-Савич, само че вратарят завоюва дуела.

В спомагателното време на срещата се стигна до спречквания сред футболисти на двата отбора, след което Джака и Миленкович получиха жълти картони.

Среща от група " G " на Световното състезание по футбол в Катар:

Сърбия - Швейцария - 2:3 (2:2)

голмайстори: 0:1 Джердан Шакири 20, 1:1 Александър Митрович 26, 2:1 Душан Влахович 36, 2:2 Бреел Емболо 44, 2:3 Ремо Фройлер 48

основен арбитър: Фернандо Рапалини (Аржентина)
стадион: " Стадион 974 " (Доха), фенове – 41 378