Шесткратният шампион на Англия Съндърланд победи с 2:1 Лутън в

...

Съндърланд е крачка по-близо до Висшата лига след победа срещу Лутън

Шесткратният първенец на Англия Съндърланд победи с 2:1 Лутън в първия мач от полуфиналните плейофи за влизане във Висшата лига.

" Черните котки " стигнаха до триумфа след поврат. Лутън поведе в 11-ата минута с гол на Илайджа Адебайо, само че пет минути преди почивката домакините изравниха с 14-ия гол за сезона на халфа на Манчестър Юнайтед Амад Диало. Младият футболист извърши съвършен директен свободен удар и с него не остави шансове на вратаря на гостите Етън Хорват.

През второто полувреме Съндърланд имаше самодейността и в 63-тата минута северноирландският национал Трей Хюм осъществя победното попадение за домакините. Хюм скочи най-високо след центриране от фланга и за повторно разочарова Хорват.

Лутън, който приключи на трето място в постоянния сезон от Чемпиъншип, ще има късмет за реванш пред лична аудитория във вторник, когато е реваншът.

В другия полуфинал, който започва в неделя, противници са тимовете на Мидълзбро и Ковънтри. /БТА