Шарльороа загуби дербито на 8-ия кръг в първенството на Белгия

...

Шарльороа се пропука в края в дербито със Стандард

Шарльороа загуби дербито на 8-ия кръг в шампионата на Белгия против Стандард (Лиеж) с 1:2. Двата отбора изиграха равносилен мач, само че гостите нанесоха своя удар с два гола за пет минути в края. След това домакините върнаха едно попадение, само че силите им не стигнаха за нищо повече.

Българският бранител Иван Горанов се завърна в групата на Шарльороа, откакто до неотдавна бе под карантина, защото бе дал позитивна проба за ковид. Той обаче не влезе в игра.

Стандард поведе в 79-ата минута с гол на Баликуиша, който се разписа от близко, откакто бе изведен във вратарското поле. В 84-ата минута Раскин удвои преднитата на гостите след независима акция и удар по земя в далечния ъгъл.

В 87-ата минута Фал вкара хубав гол от воле след центриране от корнер, само че това се оказа единствено почетно попадение за домакините и мачът приключи при резултат 1:2.

Въпреки тази загуба Шарльороа остава отпред в класирането с 19 точки. Стандард пък излезе на 3-ата позиция със 17 точки.