Шаосин. Гросмайстор Антоанета Стефанова спечели Откритото първенство на Китай по

...

Спорт: Антоанета Стефанова спечели Откритото първенство по шахмат на Китай

Шаосин. Гросмайстор Антоанета Стефанова завоюва Откритото състезание на Китай по шахмат за дами, което се организира в Шаосин. В последния девети кръг българката, която бе отпред на класирането от самото начало, направи реми с белите фигури с индийката Харика Дронавали. Равенството бе изцяло задоволително на Стефанова за първата позиция, която тя зае с впечатляващия резултат от 7 точки при 5 победи и нито една загуба. На второ място остана китайката Гуо Ци с 6 точки, а Дронавали зае третата позиция със същия резултат, само че по-лоши индикатори.
За успеха си в шампионата Стефанова ще вземе 40 000 $ от общия награден фонд от 119 000.
В шампионата в Шаосин участваха 34 състезателки, включително и четири някогашни международни шампионки - Стефанова, Александра Костенюк (Русия), Анна Ушенина (Украйна) и Тан Чжуни (Китай).
Източник: focus-news.net