Шампионките от Марица (Пловдив) ще домакинстват през втория полусезон в

...

Марица Пловдив ще домакинства в залата на Пловдивския университет през втория полусезон

Шампионките от Марица (Пловдив) ще домакинстват през втория полусезон в мачовете си от женския волейболен хайлайф – постоянен сезон и плейофи в залата на Пловдивския университет.

От 2020 година до в този момент маричанки домакинстваха в зала " Сила ".

Всъщност Марица се завръща в родния си квартал – Кършияка. Маричанки са домакинствали в Панаира и зала " Строител ", а в интервала 2014-2018 тимът още веднъж играеше в залата на Пловдивския университет. В залата на ПУ " жълто-сините " домакинстваха и в две от срещите си в европейските клубни шампионати от шампионата за Купата на ЦЕВ. През 2015 година Марица победи белгийския Дофин (Шарлероа) с 3:1 гейма, а в идващия стадий загуби от немския Шверинер (Шверин) с 1:3 гейма.

Първият мач на маричанки в залата на ПУ ще бъде още този петък (27 януари), от 18:30 часа. Шампионките посрещат в пловдивско дерби Марица 2022 (Пловдив) в първа среща от втория полусезон в Демакс лига.

Маричанки са безапелационен водач след първия полусезон със 7 триумфа от 7 срещи, без изгубен гейм и цялостен актив от 21 точки.

В неделя шампионките прибавиха, откакто победиха с 3:0 гейма ЦСКА (София) и сграбчиха Купа България за осми път.