Шампионката в многобоя при жените на държавното първенство категория Елит

...

Шампионката в многобоя при жените ще получи приз Мария Гигова

Шампионката в многобоя при дамите на държавното състезание категория Елит ще получи с изключение на купата и златните медали и приз " Мария Гигова ", който ще бъде връчен персонално на победителката от великата трикратна международна шампионка. Призът е основан през 2018 година от БФХГ по предложение на президента на БФХГ и Управителния съвет на Федерацията във връзка със 70-годишния празник на Мария Гигова. Призът ще се връчва на шампионката при дамите на държавното състезание " Елит " всяка година персонално от гимнастичката на 20-ти век, член на Техническия комитет на Международната федерация по гимнастика и трикратна безспорна международна шампионка Мария Гигова.

През 2018 година притежател на първия приз " Мария Гигова " стана победителката Катрин Тасева, а предходната година тази чест си заслужи Боряна Калейн, която стана първенец в многобоя.
Във краткотрайното класиране за многобоя след първите два уреда (обръч и топка)води Боряна Калейн (Левски Триадица) със общ брой от 51.000 точки, втора е Татяна Воложанина (Левски Илиана) със общ брой от 49.050 точки и трета Катрин Тасева (Левски Илиана), която след първите два уреда има общ брой от 45.700 точки.

При девойките старша възраст първа във краткотрайното класиране е Стиляна Николова от клуб Етър (Велико Търново), втора е Радина Томова от Локомотив (София), а трета е Ева Брезалиева от Олимпия (Бургас).