Шампионката от Уимбълдън Елена Рибакина от Казахстан стартира с трудна

...

Рибакина стартира трудно в Маями

Шампионката от " Уимбълдън " Елена Рибакина от Казахстан започва с сложна победа на шампионата по тенис на твърда настилка от сериите УТА 1000 в Маями с награден фонд 8,8 милиона $.

Поставената под номер 10 Рибакина отстрани във втория кръг рускинята Ана Калинская със 7:5, 4:6, 6:3 и реализира рекордната в кариерата си девета поредна победа, откакто през предишния уикенд победи в купата в Индиън Уелс.
 Рибакина победи в Индиън Уелс

Тя победи в оспорван край Арина Сабаленка

Състезаващата се за Казахстан осъществя поврат от 3:5 в първия сет, а във втората част водеше с 4:1, само че с пет следващи гейма Калинская стигна до равнене на резултата. В решаващия трети сет Рибакина направи основен пробив за 5:3 и по-късно затвори мача при личен сервис.

" Щастлива съм, че съумях да стигна до тази победа. Имах шансове още във втория сет, само че като че ли нямах нужната сила. Тя направи няколко положителни ретура, а и аз й помогнах с двойна неточност. Така че, нещата не се развиха добре за мен, само че в третия сет открих метод. Имах единствено два дни отмора, а през днешния ден беше доста дълъг ден. Тук кортовете са разнообразни, топките са разнообразни. Не беше елементарно, само че се надявам тези три сета да ми оказват помощ за идващите мачове от шампионата ", разяснява победителката.

Рибакина ще срещне в третия кръг 21-ата в схемата Паула Бадоса (Испания), която също имаше мъчно начало против германката Лаура Зигемунд, само че стигна до успеха със 7:6(2), 4:6, 6:2 за 2:51 часа. Двете играха за последно през предходната седмица, като казахстанката победи с 6:3, 7:5 по пътя си към трофея в Индиън Уелс.

Поставената под номер 6 представителка на домакините Коко Гоф стартира с победа в Маями с 6:4, 6:3 над Ребека Марино (Канада) и в третия кръг ще се изправи против Анастасия Потапова (Русия).

Белгийката Елизе Мертенс отстрани номер 8 Даря Касаткина (Русия) с 4:6, 6:2, 6:2 и чака 29-ата в схемата Петра Мартич (Хърватия).

Трикратната шампионка и номер 14 Виктория Азаренка (Беларус) също продължава напред след 6:3, 6:1 над италианката Камила Джорджи. Следващата съперничка на шампионката от 2009, 2011 и 2016 година ще бъде 20-ата в схемата Магда Линете (Полша).