Шампионите на Испания от Реал (Мадрид) постигнаха втора поредна победа

...

Нов труден мач за Реал , но и втора поредна победа за кралете на Зидан

Шампионите на Испания от Реал (Мадрид) реализираха втора поредна победа в Ла Лига. След сложното 3:2 против Бетис, довечера селекцията на Зинедин Зидан имаше концепция по-леко тестване в лицето на Валядолид. " Лос меренгес " обаче надделяха противника си едвам с 1:0, а единственото попадение означи бразилецът Винисиус в 65-ата минута. Силен дуел за Реал изигра и вратарят Тибо Куртоа, а доказателство за представянето му бе и получения приз от него " Играч на Мача ".
 Новакът Уеска не се даде на Атлетико (Мадрид)

Първа неверна стъпка за селекцията на Чоло Симеоне

Първото полувреме предстоящо мина под диктовката на " лос меренгес ".

В десетата минута те сътвориха първо прелестно състояние пред вратата на Роберто Хименес. Иско откри Йович отляво, той изведе Марсело, чийто удар беше избавен. Феде Валверде стреля при добавка от 10 метра, а стражът на " бяло-виолетовите " сподели страховит инстикт и мазета.

Доста деен в предни позиции беше централният нападател Лука Йович. Пред сърбина се откриха положителни благоприятни условия и да означи, но въпросният не притежаваше задоволително класа в своя завършващ удар.
 Еден Азар отново се контузи, може да пропусне и Ел Класико

Нищо ново...

Йович можеше да се реваншира за пропуските си незабавно след подновяването на играта, само че и тогава бе обезверен от страхотния вратар на гостите. Нещо повече, Валядолид имаше опцията да поведе изненадващо в 55-ата. Новото попълнение Шон Вайсман, пристигнал от австрийския Волфсбергер, мина мощно през защитата на " кралете ", само че ударът му бе избавен от Куртоа.

Ребусът в тази срещата се разплете в 65-ата минута. Бранителят на Валядолид Гарсия опита да пресече подаване към Бензема, само че за негов смут изведе на съвършена позиция прелестно сюрпризирания Винисиус, който не пропусна да се възползва оптимално за 1:0.
 Валенсия завоюва гостуването си на Реал Сосиедад с малко шанс

" Прилепите " по-добре се възползваха от обстановките си

До края Реал (Мадрид) можеше да се поздрави и с по-изразителна победа. Винисиус Жуниор обаче не откри очертанията на вратата, а в края гредата удари Лука Модрич. За гостите преференциално състояние пропиля Раул Гарсия.

В идващия кръг Реал (Мадрид) гостува на Леванте. Валядолид ще търси първа победа за сезона против Ейбар.

РЕАЛ (МАДРИД) - ВАЛЯДОЛИД 1:0

1:0 Винисиус Жуниор (65 " )