Шампионът в НБА Голдън Стейт изоставаше с 24 точки в

...

Голдън Стейт обърна Филаделфия

Шампионът в НБА " Голдън Стейт " изоставаше с 24 точки при започване на третата четвърт при гостуването си на " Филаделфия ", само че в последна сметка след 35 точки на Стеф Къри стигна до поврат и победа със 124:116.

" Войните " започнаха доста неприятно мача, откакто единствено в първата четвърт позволиха 47 точки в коша си, а до почивката към този момент изоставаха с 22 точки при 74:52. Третата четвърт обаче бе тази, която прекатурна хода на мача. В нея Стеф Къри и Кевин Дюрант най-накрая откриха ритъма си в нахлуване и след 47:15 Голдън Стейт се отдръпна с задатък от 10 точки преди последните 12 минути.

В последните минути на дуела домакините от Сиксърс, водени от Джоел Ембийд и новобранеца Бен Симънс, пробваха да си върнат преднината в резултата, само че опитният отбор на гостите не разреши това да се случи.

Къри завърши срещата с 35 точки, 5 битки и 5 асистенции, Дюрант вкара 27 точки, а със 17 остана Клей Томпсън, до момента в който резервата Дейвид Уест се включи с 14 точки за единствено 13 минути игра.

За Филаделфия Симънс бе още веднъж доста покрай третия си " трипъл-дабъл " за сезона, откакто приключи с 23 точки, 8 битки и 12 асистенции. Ембийд завърши с 21 точки, а по 20 вкараха Джей Джей Редик и Робърт Ковингтън. Пейката на Сиксърс обаче направи слаб мач, като оказа помощ с едвам 19 точки.

Бостън реализира 15-ата си поредна победа, откакто надви над Атланта като посетител със 110:99. " Келтите ", които са едноличен лидер в Източната конференция, започнаха едва срещата и в края на първата четвърт натрупаха пасив от 15 точки. С добра игра в отбрана обаче отборът на Брад Стивънс последователно наложи своята игра и в средата на третата чевърт взе водачеството.

Кайри Ървинг бе най-полезен за триумфа на Бостън с 30 точки, Джейлън Браун добави 27, а Маркъс Морис и Джейсън Тейтъм осъществиха по още 14.За Атланта Денис Шрьодер означи 23 точки, Кент Бейзмор прибави 19, а Джон Колинс остана с 18.
Източник: bnr.bg