Шампионът на Литва Жалгирис постигна първата си победа в Лигата

...

Жалгирис записа паметна за литовския футбол победа

Шампионът на Литва Жалгирис реализира първата си победа в Лигата на конференциите този сезон след домакинско 2:1 над Пюник. Това е и въобще първи триумф за локален отбор в групова фаза на европейските шампионати.

Само преди седмица арменският първенец беше надделял литовския с 2:1 в Ереван, само че в този момент функциите се размениха. Успехът дава шансове на състава от Вилнюс да се намеси в битката най-малко за второто място в група “Н ”.

Фабиан Урега зарадва Жалгирис за 1:0 в 23-тата минута, а три преди паузата Ренан удвои преднината на своя тим. Освен това литовците удариха и греда.

През второто полувреме Пюник съумя само да понижи, откакто в 78-ата опитният Арас Йозбилис вкара дузпа.

В друга дуел от групата Слован (Братислава) и Базел приключиха при 3:3.

Само първият в крайното класиране отива непосредствено на 1/8-финалите, а вторият ще би трябвало да мине през плейофен кръг, отговарящ на 1/16-финал. Останалите два тима отпадат.