Шампионът на Италия - Ювентус победи трудно с 2:1 Сампдория

...

Кристиано донесе победата на Юве в Генуа

Шампионът на Италия - Ювентус победи мъчно с 2:1 Сампдория като посетител в изтеглен мач от 17-я кръг на Серия А.

В 18-ата минута Гастон Рамирес получи висока топка в наказателното поле и насочи рисков удар с глава, който обаче праща топката на сантиметри над вратата.

Само 60 секунди по-късно обаче гостите удариха. Алекс Сандро видя непокрития Пауло Дибала и го откри по превъзходен метод. Без да се колебае аржентинецът простреля Аудеро в левия ъгъл за 0:1.

В 35-ата минута домакините отвърнаха на удара. Джанлука Капрари бе на вярното място в вярното време, с цел да овладее една рикоширала топка в пеналтерията и да матира Буфон за 1:1.

Паритетът се задържа единствено 10 минути, откакто още веднъж Сандро се регистрира с асистенция. Той видя съотборника си Кристиано Роналдо в наказателното поле и по брилянтен метод го откри, а за португалеца остана само да се извиси без проблем над неприятелски бранител и да прати коженото кълбо в десния горен ъгъл на Аудеро за 1:2.

В 55-ата минута Мортен Торсби насочи удар от близка отдалеченост, само че опитът му мина малко настрана от вратата.

На идната минута Дибала прати пас към Матюиди в дребното наказателно поле, само че изстрелът с глава отлетя вдясно от гредата.

В 63-ата минута Данило също опитва шанса си от границите на наказателното, само че Аудеро избави с опитност.

В последната минута гол на Роналдо бе анулиран след преразглеждане с ВАР, откакто се оказа, че е бил в засада.

С успеха Юве излезе с 3 точки пред Интер, който обаче през уикенда приема Дженоа.