Шампионът на Италия - , трябваше да изстрада класирането си

...

Интер мина през "деветте кръга на Ада", но оцеля за Купата

Шампионът на Италия - , трябваше да изстрада класирането си към четвъртфиналите за Купата на Италия, откакто взе успеха с 3:2 против тосканци след продължения. Интер губеше в резултата до добавеното време на срещата, само че гол на Андреа Ранокия прати срещата в продължения, а попадение от Стефано Сенси официализира триумфа за хората на Симоне Индзаги.
Домакините от „ Джузепе Меаца “ излязоха напред в резултата, откакто Алексис Санчес откри след прелестен пас от Дензел Дъмфрийс отдясно и даде задатък на „ нерадзурите “.
Обратът за Емполи пък се реализира през второто полувреме в Милано. Аурелио Андреацоли направи три промени още на почивката в своя състав, а това даде резултат, защото в 61-ата минута Недин Байрами изравни резултата и зарадва почитателите на гостите.
Четвърт час преди края пък аварийният пазач на Интер – Андрей Раду, пък позволи неточност и прати топката във вратата си, донасяйки цялостния поврат за тосканци, които смятаха, че към този момент се класират за четвъртфиналите от турнирната конкуренция на футболна Италия. Ударът в офанзивата пък бе на Патрик Кутроне, който се зарадва съществено пред почитателите на Интер заради предишното му, което е обвързвано с Милан.

В добавеното време на срещата Интер обаче изравни резултата след попадение на бранителя Андреа Ранокия - 2:2. Алексис Санчес даже вкара трети гол за домакините в 95-ата, само че попадението на чилиеца бе анулирано заради засада в построяването на офанзивата.
Така срещата на " Джузепе Меаца " влезе в продължения, а минута преди края на първото резервата Стефано Сенси сложи в " точния коловоз " за Интер и голът му класира домакините напред.
Източник: sportlive.bg