Шампионът на Италия Милан победи с категоричното 4:0 австрийския Ред

...

Жиру прати Милан на 1/8-финалите, Челси срази Динамо Загреб

Шампионът на Италия Милан победи с безапелационното 4:0 австрийския Ред Бул Залцбург в мач от последния кръг от груповата фаза на Шампионска лига. Росонерите си подсигуряваха второто място и осминафинал с този триумф, събирайки 10 точки.

Биковете пък ще играят в Лига Европа със своя шестточков актив.

Оливие Жиру означи два гола за ломбардийци, а Раде Крунич и Жуниор Месиас прибавиха по един.

Лидер в групата е Челси с 13 точки, а финален остана хърватският Динамо Загреб с 4.

Челси се наложи над Динамо Загреб с 2:1 на „ Стамфорд Бридж “ в последния шести мач от груповата фаза в Шампионска лига. След този триумф „ сините “ приключват на върха в група Е, до момента в който хърватският хегемон отпада от евротурнирите.

Бруно Петкович даде ранен задатък на „ модрите “. 11 минути по-късно Рахийм Стърлинг възвърне равенството. Играчът, който не бе записал нито едно минута за Челси преди днешния мач - Денис Закария, оформи и крайното 2:1 още в 30-ата минута.
Източник: lupa.bg