Шампионът на Беларус Динамо Брест - съперник на Лудогорец в

...

"Динамо" Брест загря за "Лудогорец" със спорна победа срещу БАТЕ

Шампионът на Беларус " Динамо " Брест - противник на " Лудогорец " в плейофите на Лига Европа, загря за дуела със противоречива победа против БАТЕ Борисов в дербито от 25-ия кръг на локалното състезание. " Динамо " завоюва с 4:2 като посетител, а в воин се трансформира опитният Сергей Кривец, който вкара две попадения на някогашния си отбор.

Първото от тях - за 3:2 в интерес на " Динамо ", обаче бе противоречиво - топката срещна напречната греда, тупна на голлинията и реферът уточни центъра. Последва скандал, а почитателите на БАТЕ скандираха " Позор! ". Три минути по-късно Кривец постави точка на разногласието.

" Динамо " водеше с 2:0 до 71' с голове на Павел Седко и съименникът му Савицки, само че БАТЕ изравни посредством Ервен Мукам и Неманя Милич, преди да се стигне до късния поврат.

След триумфа тимът от Брест, който е с два мача по-малко, се изкачи до шестата позиция с актив от 38 точки. БАТЕ продължава да води с 49, следван от " Неман " Гродно с 47.

" Динамо " Брест приема " Лудогорец " в четвъртък (1 октомври) от 21:00 ч. на стадиона в столицата Минск.
Източник: btvnovinite.bg