Шампионът на Беларус Динамо (Брест) победи с 3:0 отбора на

...

Шампионите разпиляха последния в Беларус

Шампионът на Беларус Динамо (Брест) победи с 3:0 тима на Белшина, който се намира на последно място във краткотрайното класиране на Висшата лига, в дуел от седмия кръг на локалното състезание. Още в 12-ата минута Владислав Ясюкевич си означи авотогол, с който подсказа по какъв начин ще се развие срещата. В 54-тата Михаил Гордейчук удвои, а девет минути по-късно Денис Лаптев оформи крайния резултат, откакто се възползва от неточност на Харитонович.

Така първенците прекъснаха серия от три следващи загуби - две в шампионата и една за Купата на Беларус. " Синьо-белите " към този момент са на седмо място с актив от 10 точки - шест по-малко от водача Слуцк. Белшина остава на дъното с едвам две точки след седем изиграни мача.

Матч в Бобруйске завершился крупной победой " Динамо-Брест "!