Шампионът на България Хебър (Пазарджик) се поздрави с 11-а победа

...

Хебър победи Марек и се върна в топ 3 на елита

Шампионът на България Хебър (Пазарджик) се поздрави с 11-а победа във Суперволей лигата у нас. Воденият от Камило Плачи отбор надигра изрично Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:10, 25:14, 25:15) в мач от 16-и кръг, изигран в зала " Васил Левски ".

" Тигрите " се върнаха в топ 3 на елита, като заемат третата позиция с 34 точки (11 победи, 5 загуби), дупничани са 11-и с 9 точки (3 победи, 13 загуби).

Така първенците прекъснаха отрицателната си серия от три следващи провали в предходните кръгове. Двамата селекционери дадоха късмет за изява на множеството си състезатели.

Домакините потеглиха стремително в първата част, повеждайки с 9:2. До края те бяха цялостен хегемон и оставиха съперника на едвам 10 точки.Идентично мина и вторият гейм - пазарджиклии имаха цялостен превес над съперника във всички детайли и закономерно усилиха задатъка си.

В третата част двата тима бяха равностойни до 5:5, след което " тигрите " се откъснаха и до края не срещнаха проблеми.

Най-резултатен бе Николай Николов с 15 точки, с по 10 точки се регистрираха Якопо Масари и Джулио Саби. За противника Мохамед Геруаш се разписа със 7 точки.