Шампионът на Англия победи с 3:0 в Австрия в първата

...

Фирмино поведе Ливърпул към първа победа в предсезонната подготовка

Шампионът на Англия победи с 3:0 в Австрия в първата си контрола от предсезонната подготовка на тима. Мениджърът на мърсисайдци заложи на два разнообразни състава, като през първата част играха по-голямата част от титулярите. Изключение правеше наличието на Неко Уилямс и. През втората част дебют записа новото попълнение Костас Цимикас.

Ливърпул откри резултата в 15-ата минута, когато Къртис Джоунс проби доста добре по левия фланг, стигна съвсем до аутлинията, след което върна по земя към Фирмино. Бразилецът засече от близко. Пет минути преди почивката удвои. Фирмино доста елегантно отклони с пета подаване на Салах към гвинееца, който стреля в близкия ъгъл.
NABY LAD
— Liverpool FC (@LFC)

Райън Брюстър повиши на 3:0 в 68-ата минута. Играчите на Юрген Клоп размениха поредност от пасове, последният от които бе на Милнър. Той рикошира в крайници на защитник и стигна до Брюстър, който се разписа от няколко метра. През второто полувреме с няколко значими намеси се регистрира и, който размени на вратата на Ливърпул Алисон.

Следващата инспекция на мърсисайдци е след три дни, когато " алените " се изправят против.

Ливърпул (първо полувреме): Алисон, Уилямс, Гомес, Ван Дайк, Робъртсън,, Кейта, Джоунс, Мане, Салах, Фирмино

Второ полувреме: Адриан, Хувер, Филипс, Ван ден Берг, Цимикас, Вайналдум, Милнър, Груич, Елиът, Минамино, Брюстър