Шампионът Колорадо надигра Нешвил с 3:2 след продължение. Вратарят с

...

Александър Георгиев с 37 спасявания, шампионът Колорадо надигра Нешвил

Шампионът Колорадо надигра Нешвил с 3:2 след продължение. Вратарят с български корени Александър Георгиев се показа на равнище за " лавината " с 37 спасявания. Самюел Жирар вкара победния гол в 4:17 минута на продължението, а Мико Рантанен се отличи с гол и асистенция. Джей ти Комфър също се разписа за отбора на Колорадо, който печели четвърти следващ мач.

Каролина победи Филаделфия с 6:5 и сложи клубен връх по 14 мача със извоювани точки.

Йеспер Фаст се отличи с два гола, а Джордан Стаал добави три асистенции за осмата поредна победа на Каролина.

Лидерът в постоянния сезон Бостън завоюва с 4:3 против Ню Джърси. Давид Пастърнак осъществя два гола, а Патрис Бержерон и Джейк Дебруск означиха другите две попадение за четвъртата поредна победа и общо 22-а за сезона на Бруинс.Вратарят на Нешвил Юсе Сарос направи рекордните за сезона 43 спасявания, а Райън Йохансен и Мат Дюшен означи попаденията за отбора.