Шампионът и носител на Купата на България "Монтана" загуби и

...

Баскетболистките на Монтана с нова загуба от Берое

Шампионът и притежател на Купата на България "Монтана " загуби и второто си посещение на "Берое ". След като в събота воденият от треньора Стефан Михайлов отбор отстъпи със 72:81 мача си от шампионата на Адриатическата лига довечера бе победен със 77:100 и в конфликта с домакините от третия кръг на родното ни състезание.
Монтанчанки бяха неузнаваеми във втората и третата част, когато в един миг разликата стана 30 точки. В последната четвърт заралийки понижиха темпото и разрешиха на противника си да запише триумф с 20-16. Христина Иванова вкара 25 точки за "Монтана ". С 15 точки и 9 битки мача приключи капитанката на тима Димана Макариева. За "Берое " Теодора Динева се отличи с 25 т.

"Берое " (Стара Загора) – "Монтана " 100:77 (26:24, 27:14, 31:17, 16:20)

"Берое ":Карина Константинова 8, Теодора Динева 25, Виолина Кочева 9, Радослава Бъчварова 19, Христина Тютюнджиева 9 (Петя Бочджиева 16, Александра Петрова 7, Евгения Нацкина 4, Габриела Николова 3, Татяна Аврамова, Ренета Тодорова, Мартина Георгиева).
"Монтана ": Виктория Стойчева 4, Дебора Филипова 2, Димана Макариева 15, Мария Желязкова 9, Христина Иванова 25 (Радостина Димитрова 19, Надежда Симеонова3).

Съдии: Гергана Стоянова, Серафим Петров.

Общинска зала в Стара Загора-200 фенове.
Източник: bulnews.bg