Шампионът и лидер във временното класиране Лудогорец разгроми тима на

...

Лудогорец срази Локомотив в Пловдив

Шампионът и водач във краткотрайното класиране Лудогорец разгроми отбора на Локомотив (Пловдив) с 3:0 като посетител в мач от 16-ия кръг на Първа лига.

Точни за " орлите " бяха румъне;ът Клаудио Кешеру (14), Марселиньо (17) и Жоао Пауло (90).

Първото попадение бе дело на Клаудио Кешеру в 14-ата минута, след асистенция на Вандерсон. Румънецът се възползва от тъкмо подаване, освободи се майсторски и с компактен изстрел прати кълбото в мрежата.

Три минути по-късно първенците си осигуриха удобна преднина. След центриране от корнер, Абел Анисе игра с глава и топката попадна тъкмо в Марселиньо, който нямаше по какъв начин да сбърка от близко на празна врата за 0:2.

В 90-ата минута Жоао Пауло вкара за 0:3. Лукоки проби отдясно и върна към своя съотборник, който с акуратен изстрел не остави късмет на стража Диао.

Съдията даде седем минути продължение, защото мачът бе краткотрайно преустановен поради токов удар, само че в допълнението на срещата не се случи нищо забавно.