Севиля отстъпи с 2:3 на свой терен на ПСВ Айндховен

...

Севиля пропиля аванс от два гола срещу ПСВ Айндховен и отпадна от Шампионска лига

Севиля отстъпи с 2:3 на собствен терен на ПСВ Айндховен и на доктрина отпадна от Шампионската лига.

Испанският тим водеше посредством голове на Серхио Рамос и Юсеф Ен-Несири, само че най-после загуби. Крилото на Севиля Лукас Окампос беше изпъден за два жълти в границите на четири минути и това отвори вратата за поврат от ПСВ Айндховен.

В 68-ата минута Исмаил Сайбари понижи на 1:2, откакто прати топката в мрежата от воле. Девет минути преди края на постоянното време сръбският халф Неманя Гудел си вкара автогол, а в 90-ата нападателят от Съединени американски щати Рикардо Пепи оформи цялостния поврат за 2:3.

В добавеното време играчите на Севиля получиха още един червен картон, в този момент показан на Франсиско Фернандо.

За седемкратните спечелили в Лига Европа към момента има шансове да продължат в този шампионат, само че в последния мач би трябвало да победят Ланс като посетители, който се обрисува като пряк противник за тази квота.