Sesame Купа на България по футбол, край:

- Левски: Цунами, Драган Михайлович

сформира:
ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов, Томас Лам, Мено Кох, Брадли Мазику, Тибо Вион (75-Федерико Варела), Карло Мухар (56-Амос Юга), Жеферсон, Георги Йомов, Греъм Кери (63-Маурисио Гарсес), Жорди Кайседо

Левски: Пламен Андреев, Сонко Сундберг, Килиан Ван дер Каап, Хосе Кордоба, Драган Михайлович, Филип Кръстев, Георги Миланов, Цунами, Илиян Стефанов (82-Андриан Краев), Уелтон 90-Марин Петков), Билал Бари

Левски завоюва Купата на България след победа на финала над огромния противник ЦСКА с 1:0.

Трофеят е първи за " сините " от 2009 година и първи в шампионата за Купата от 2007 година.

Илиян Стефанов вкара единствения гол при започване на втората част.

Левски имаше игрово преимущество през по-голямата част от мача, до момента в който " алените " за следващ мач тази пролет бяха изцяло безпомощни в офанзива и не насочиха нито един прецизен удар в рамката на вратата.

През първата част доста по-интересно бе по трибуните, където повече от 40 000 фенове сътвориха огнена атмосфера, до момента в който на терена двата тима се дебнеха " на ходом ", без да основат съществени обстановки за гол.

В 20-а минута Илиян Стефанов се озова на стрелкова позиция след безредие в наказателното поле на ЦСКА, само че не откри добре топката и не съумя да нанесе прецизен завършващ удар.

За ЦСКА Греъм Кери стреля рисково от файл на сантиметри над вратата, а Тибо Вион от воле би в навън след центриране на Йотов.

В 37-ата минута Билал Бари се засуети и не съумя да се възползва от неточност в защитата в алено и пропусна отлична опция.

Левски стигна до скъпоценното попадение в 57-а минута посредством Илиян Стефанов. Грешка на Томас Лам разреши на Уелтон да пробие през центъра, след това топката стигна до Стефанов, който от дъгата на наказателното поле стреля и след рикошет в крайници на Мено Кох влезе в мрежата.

Драган Михайлович изтърван най-чистото състояние пет минути преди края, когато получи паралелно пас от Георги Миланов, само че Бусато избави.