Серкъл Брюж се класира за осминафиналите в турнира за Купата

...

Велковски игра едно полувреме при победа на Серкъл Брюж

Серкъл Брюж се класира за осминафиналите в шампионата за Купата на Белгия, откакто се наложи с 3:1 над гостуващия Беершот. Димитър Веллковски се появи в игра на почивката, заменяйки Ян Гбо. За неговия отбор това беше пета победа в последните 6 мача във всички шампионати.

Ахуеке Денке откри резултата в интерес на Серкъл още в 4-ата минута, само че гостите изравниха в самия завършек на полувремето посредством Тибо Верлинден. В 46-ата минута японецът Аясе Уада вкара втори гол за домакините, а точка на разногласието постави още веднъж Денке в 50-ата.

Място в идващия кръг откриха още Генк, Гент и Брюж. " Синьо-черните " се нуждаеха от продължения, с цел да отстраняват третодовизионния Патро Айсден.

Днес противникът на Лудогорец в Лигата на конференциите - Андерлехт, ще гостува на Лиерс.