Септември записа първа победа от началото на надпреварата в Първа

...

"Септември" разпиля "Черно море" насред Варна

" Септември " записа първа победа от началото на конкуренцията в Първа професионална лита след безапелационен триумф като посетител над " Черно море " във Варна с 5:1. Поражението пък е първо за " моряците " от началото на новия шампионат.

Гостите съумяха да открият резултата още в 5-та минута. Александър Георгиев проби отляво и центрира, а Крис Гади засече топката с глава от непосредствена непосредственост и вкара гол за " Септември ".

Домакините можеха да изравнят в 9-та минута, когато Атанас Зехиров стреля от повече от 20 метра, само че топката попадна в ръцете на вратаря на гостите Валентин Галев. Минута по-късно Аристот Ндонгала стреля рисково диагонално отдясно, само че топката мина над вратата на " Септември ".
Снимка: Lap.bg
В 36-та минута гостите можеха да удвоят задатъка си. Крис Гади бе изведен в отлична позиция против вратаря на " Черно море " Благой Макенджиев и стрея, само че стражът на домакините съумя да избави. В 38-та минута " Черно море " бе покрай гол, само че след рисково осъществявания от Жоржиньо директен свободен удар топката мина на сантиметри настрана от вратата на " Септември ".

В 40-та минута Асен Чандъров от гостите стреля рисково от границата на наказателното поле, само че за шанс на домакините топката излезе в навън. В идната си офанзива " Септември " вкара нов гол. След неточност на домакините топката попадна у Здравко Димитров, който овладя сред трима играчи на " Черно море " и с техничен удар удвои преднината на гостуващия отбор.
В 55-та минута Георги Божилов от домакините напредна с топката и стреля от границата на наказателното поле, само че топката мина настрана от вратата на гостите. В 58-та минута " Септември " поведе с 3:0. Борис Галчев изведе в отлична позиция Крис Гади, който с прекрасен удар по земя вкара третия гол за гостите. В 66-та минута вратарят на гостите Валентин Галев съумя да избави рисков удар на Георги Илиев от директен свободен удар от към 20-тина метра.

В 69-та минута " Черно море " понижи пасива си. Георги Илиев центрира от директен свободен удар отдясно, а Пламен Димов засече топката с глава от няколко метра и понижи резултата - 1:3.

В 83-та минута Крис Гади бе изведен в от Борис Галчев отдясно, напредна с топката и с прекрасен удар вкара за 4:1. В 90+3 минута Асен Чандъров от дузпа оформи крайното 5:1 за гостите.
Състави

" Черно море ": 88. Макенджиев, 18. Зехиров, 70. П. Димов, 27. Д. Димов, 41. Кононго, 38. Ндонгала, 21. Илиев, 16. Витанов, 9. Фенуш, 14. Божилов, 11. Жоржиньо

" Септември ": 1. Галев, 6. Бенга, 24. А. Георгиев, 15. Добрев, 26. Фабиано, 20. Байду, 8. Галчев, 10. Чандъров, 19. Гади, 22. Стоичков, 13. Димитров
Източник: btvnovinite.bg