Саудитска Арабия шокиращо обърна Аржентина с 2:1 в първия мач

...

Саудитска Арабия шокиращо обърна Аржентина

Саудитска Арабия шокиращо обърна Аржентина с 2:1 в първия мач в Група C на Мондиал 2022. Двубоят влизе в графата с най-големите изненади в историята на финалите. Досега в нея бяха успехите на Съединени американски щати (1950), КНДР (1966), Камерун (1990), Сенегал (2002).

Лионел Меси даде задатък на Аржентина от дузпа в 10-ата минута. В началото второто полувреме обаче Саудитска Арабия вкара два гола за пет минути. Героите за отбора бяха Салех Ал-Шехри и Салем Ал-Давсари. Гол за аржентинците в края на първата част пък беше анулиран поради засада. Иначе след обрата южноамериканците натиснаха обезверено. Имаше и 13 минути добавено време, само че даже и те не им свършиха работа.

Загубата ще усложни ситуацията на Лео Меси и компания, само че не всичко е изгубено. През 1990 година Аржентина падна като международен първенец точно от Камерун на старта, само че стигна до финала.
Източник: flashnews.bg