Сасуоло победи Беневенто с 1:0 и излезе на второ място

...

Сасуоло излезе на второ място след дузпа и опълчение срещу Беневенто

Сасуоло победи Беневенто с 1:0 и излезе на второ място в италианската Серия " А ".

Доменико Берарди вкара победното попадение още в седмата минута от дузпа. Нарушението беше на Алесандро Туя, който игра с ръка.

В 49-ата минута Лукас Хараслин от Сасуоло беше изпъден. Симоне Соца сподели в началото жълт картон, само че след интервенция на ВАР промени цвета на червен.

Останалите с човек по-малко домакини последователно се прибраха откъм гърба и трябваше да демонстрират съществени опълченски качества, с цел да задържат минималната си преднина.

Играчите на Беневенто насочиха повече от 20 удари и нацелиха горна греда посредством Яго Фалке в 85-ата минута.

Консили се намеси извънредно в добавеното време, когато топката по неосъществим метод не влезе във вратата му. Веднага по-късно удар на Лападула беше блокиран в дребното поле.

В последните минути голът се печеше, само че героизмът на играчите на Сасуоло се отплати със суха мрежа.

Сасуоло има 22 точки от 11 мача и изпревари Наполи, Интер и Ювентус. Беневенто е на 12-а позиция с 11 точки.