Съставите на Шалке 04 и Кьолн завършиха 0:0 в среща

...

Шалке 04 измъчи Кьолн, който преди седмица спря Байерн

Съставите на Шалке 04 и Кьолн приключиха 0:0 в среща от 18-ия кръг на Бундеслигата. Ремито не е кой знае какво успокоение за домакините, които са последни в класирането, само че въпреки всичко в този момент редуцираха най-малко малко изоставането си от отборите пред тях. От “козлите ” пък се очакваше повече, откакто в предходните два кръга те бяха вкарали седем гола на Вердер (Бремен) и бяха спрели Байерн посред Мюнхен - 1:1.

Двубоят в Гелзенкирхен се трансформира в здрава борба, в която домакините бяха по-настоятелни и сътвориха доста повече положения. Те пропуснаха да вкарат още във 2-рата минута посредством Моритц Йенц, само че вратарят Марвин Швебе отрази.

Играчите на Кьолн стигнаха единствено до една греда - след удар на Тимо Хюберс в 50-ата минута.

После Шалке търсеше успеха с всички сили, което докара до четири жълти картона за футболисти на противника в заключителните минути.

За “миньорите ” това е първо тъждество от лятото насам, като то идва след 11 загуби в предходните 12 дуела.
 Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция Вече може да спечелите 200 000 лв. от Sportal.bg в новата секция " Домът на почитателите "
Бъди част от " Домът на почитателите ”, играй и печели със Sportal.bg.