Съставът на Борусия (Дортмунд) спечели гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт)

...

Борусия (Дортмунд) със страхотен обрат срещу Айнтрахт

Съставът на Борусия (Дортмунд) завоюва гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт) с 3:2 след поврат от 0:2 в среща от 18-ия кръг на немското футболно състезание.

Домакините поведоха с два гола преди почивката след точни попадения на нападателя Рафаел Сантос Боре. В заключителните 20 минути на дуела обаче " жълто-черните " реализираха извънреден поврат и резервираха шансове за купата. Първо, Торган Азар понижи след асистенция на Ерлинг Холанд, а по-късно в границите на две минути Джуд Белингам и Махмуд Дахуд донесоха трите точки за гостуващия състав.
По този метод Дортмунд редуцира изоставането си от водача и настоящ първенец Байерн (Мюнхен) на шест точки след изненадващата загуба на баварците от Борусия (Мьонхенгладбах) с 1:2 през вчерашния ден. Айнтрахт е седми с 27 точки. В идващия кръг Франкфурт гостува на Аугсбург, до момента в който Борусия приема Фрайбург.
Източник: bnr.bg