Сърбия надигра САЩ с 2:1 в контрола, в която и

...

Сърбия надви САЩ в приятелска среща

Сърбия надигра Съединени американски щати с 2:1 в контрола, в която и двата тима заложиха на играчи, които по-рядко попадат в титулярните им сформира. Предвид обстоятелството, че срещата се организира отвън интернационалния календар на ФИФА, нито селекционерът на „ плавите “ Драган Стойкович, нито краткотрайният ментор на „ янките “ Антъни Хъдсън не повикаха най-силните си футболисти.

17-те извикани от Стойкович имаха общо четири мача за националния тим между тях преди първия съдийски сигнал в Лос Анджелис. Дори по този начин, сърбите се оказаха прекомерно мощни за американския отбор, формиран най-вече от играчи, основани в Северна Америка.

Съединени американски щати поведе в 29-та минута посредством Брандън Васкес, откакто нападателят засече с глава центриране на родения в Германия защитник Юлиан Гресел. Сърбия изравни две минути преди почивката, когато Лука Илич се възползва от дупка в стената на американците и възвърне паритета от директен свободен удар. Веднага след началото на второто полувреме обратът бе завършен, а прецизен бе Велко Симич.

За Щатите следва втора контрола с Колумбия в събота.