Сампдория се класира за осминафиналите на Купата на Италия, но

...

Сампдория показа характер с обрат срещу СПАЛ

Сампдория се класира за осминафиналите на Купата на Италия, само че това не стана по лесния метод. " Моряците " трябваше да вършат поврат с 2:1 в домакинския си мач против СПАЛ, с цел да си обезпечат среща с гранда Милан в идващия кръг.

Серджо Флокари откри за гостите в 35-ата минута след подаване на Лоренцо Дикман, а малко по-късно Алберто Палоски пропусна да вкара втори гол във вратата на Самп. В добавеното време Якуб Анкто подаде на Грегоар Дефрел, който се разписа за 1:1.  След почивката домакините бяха по-добрият тим и справедливо стигнаха до успеха. В 82-ата минута вратарят на СПАЛ Ваня Милинкович-Савич сгреши при центриране на Рикардо Сапонара и полският нападател Давид Ковначки зарадва почитателите на " Луиджи Ферарис ".

По-рано през сезона Сампдория победи СПАЛ със същия резултат и в срещата посред им от Серия " А ".
Купа на Италия, 1/16-финали:
САМПДОРИЯ - СПАЛ 2:1 0:1 С. Флокари (34) 1:1 Г. Дефрел (45) 2:1 Д. Ковначки (82)