Салернитата продължава мисия спасение. След трите поредни победи срещу Сампдория,

...

Салернитана изненада и в Бергамо

Салернитата продължава задача " избавление ". След трите следващи победи против Сампдория, Удинезе и Фиорентина тимът на Давиде Никола направи тъждество 1:1 при гостуването си на Аталанта, само че може да съжалява, че не си потегли с трите точки от Бергамо, тъй като водеше до 88-ата минута. Тогава Марио Пашалич избави домакините от непредвидена загуба. За Салернитана се разписа Едерсон в средата на първото полувреме.

Аталанта остана на осмо място в класирането с 56 точки, колкото има и Фиорентина. Салернитана пък събра 26 точки и измести от 18-ата позиция Дженоа. Отборът от Салерно е с най-лесна стратегия от съперниците си на дъното, която включва семейства на Венеция, Каляри и Удинезе.