Съдийската комисия на футболния съюз спря правата за неопределено време

...

Депутат от ГЕРБ сгафи като футболен съдия, БФС му спря правата

Съдийската комисия на футболния съюз спря правата за неопределен срок на рефера Стефан Апостолов, който бе основен съдия на мача Лудогорец – Славия. Любопитното в тази ситуация е, че главната работа на Апостолов е като депутат от групата на ГЕРБ.

Ако в Народното събрание Апостолов не бие изключително на очи, то гафовете му на мача в Разград бяха забележителни.

Той първо сподели пряк червен картон на вратаря на Славия Стергиакис за игра с ръка отвън наказателното поле, макар че футболистът игра изцяло по разпоредбите с крайник.

През второто полувреме страничният арбитър алармира за несъществуваща засада на нападателя на Лудогорец Вандерсон. Футболистът на домакините бе затрупан с най-малко един метър от отбраната на Славия. Въпреки това основният арбитър анулира постоянния гол на домакините.

От щаба на Лудогорец обясниха, че са чули Апостолов на почивката да се извинява на футболистите на Славия за аления картон за вратаря. Подозренията са, че анулираният гол може да е бил нещо като отплата. В последна сметка мачът приключи 0:0.
Източник: mediapool.bg